Adresář.

Adresář kontaktů

Project Description

Jednou ze základních aplikací celého systému spinesys je Adresář. Jedná se centrální úložiště pro veškeré adresy a kontakty, které se pak využívají v dalších aplikacích nebo přímo pro tvorbu korespondence.

Základem jsou karty firem, kde jsou zapsány veškeré údaje o firmě jako například:

  • adresa sídla (fakturační adresa),
  • adresa kontaktní (korespondenční),
  • další kontaktní informace jako jsou různé telefony, e-maily, faxy, www, bankovní spojení, …
  • obchodní informace jako IČ, DIČ, zápisy v rejstřících, …

K firmám lze libovolně vytvářet jednotlivé pobočky nebo jiné samostatné jednotky, a samozřejmě k nim přiřazovat jednotlivé osoby. U osob se pak eviduje celá řada dalších údajů, popřípadě lze nastavit, že některé údaje má osoba společné (stejné) s firmou nebo pobočkou.

Firmy lze kategorizovat podle nejrůznějších kriterií (podle oboru činnosti, podle vztahu k naší firmě, podle skupin, apod.). Veškerá kategorizace dat probíhá pomocí uživatelsky snadno definovatelných číselníků. Navíc lze firmy i osoby libovolně přiřazovat do distribučních seznamů například pro hromadnou korespondenci. Při tom lze využít také tisk štítků různých formátů.

Aplikace je přizpůsobena pro rychlé vyhledávání kontaktů, proto má implementováno jak rychlé hledání podle začátečních písmen, fulltextové vyhledávání tak i soukromé složky, kam si každý uživatel může uschovat své nejčastěji používané kontakty.

Samozřejmostí je rovněž zpřístupnění Adresáře pro výběr e-mailových adres přímo v poštovní databázi uživatele.

Výhodu je také snadno konfigurovatelné vyhledávání dodatečných a aktuálních informací na internetu. Stiskem tlačítka pak lze rychle na internetu najít např. výpis z různých rejstříků, mapu lokality kde firma sídlí, nebo téměř jakoukoliv jinou informaci.

Dalším příjemným doplňkem je možnost využití serverové FAX nebo SMS brány, díky ní lze pak přímo na adresy z adresáře odesílat SMS zprávy nebo faxy.

Třešničkou na dortu této aplikace je možnost přímého vytáčení telefonních čísel na telefonních přístrojích, které toto podporují nebo pomocí technologie VoIP (s podporovanou ústědnou).

Project Details

  • Date 26.11.2017
  • Tags CRM
Back to Top